KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15565183

nr 1556 5183

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Teckning, Landskap. Signerad. Bildmått: 24x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

måndag 21 augusti 2023
kl 19:57:53

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius